fbpx

Budúcnosť v balení vína ?

 

Lacné a škaredé?

Predsudky o krabicových vínach alebo vínach BiB, ktoré obsahujú vzduchotesný plastový mechúr naplnený vínom vo vnútri kartónovej škatule, sú často veľké. Určite je to tým, že krabicové víno sa spája s nekvalitou. Doba sa však posunula a dnes je tomu úplne inak.
Skrutkové uzávery mali až donedávna tiež zlú povesť. Spájali sme ich s nekvalitou, až kým sa pod skrutkovým uzáverom neobjavili kvalitné vína a začali sme si uvedomovať, že tieto uzávery majú mnoho výhod. Teraz sú takéto uzávery v skutočnosti spojené s kvalitou niektorých druhov vína – najmä mladých bielych. Nikto už neočakáva, že zaplatí menej alebo dostane menej kvôli uzáveru skrutky. Je čas prehodnotiť názor aj na Bag in box.

Balenie budúcnosti.

Systém bag in box predstavuje moderný trend v balení vína. Tento baliaci systém je tvorený dvojitým flexibilným vakom, ktorý je opatrený hrdlom a uzáverom. Celý vak je uložený v ochrannom kartóne bez prístupu svetla a vzduchu. Víno si tak uchová nielen svoju stálosť chuti a farby po dlhý čas skladovania, ale aj svoje senzorické vlastnosti minimálne šesť týždňov po otvorení. Trojvrstvový kvalitný obal, zo špeciálneho potravinárskeho plastu, zároveň vôbec nenarúša chuť vína a neuvoľňuje do neho žiadne mikroplasty. Je veľmi praktický v tom, že spotrebujete len toľko vína, koľko v danej chvíli potrebujete a ostatné si bez obáv odložíte na inokedy bez ujmy na jeho kvalite.

Výhody BIB v bodoch:

1. Zachováva víno v perfektnom stave.
Je to preto, že víno je úplne chránené bez toho, aby do neho vchádzalo svetlo. Kombinácia výčapného systému so sťahovacím vakom znemožňuje vniknutie kyslíka. Výsledkom je, že víno v BiB je možné konzumovať v optimálnom stave so všetkými jeho vlastnosťami neporušenými (farba, arómy, chute), dokonca aj týždne po otvorení.

2. Jednoduchá preprava a skladovanie.
BiB majú zvyčajne krabicový tvar (aj keď existujú zaujímavé a nápadité variácie), čo znamená, že sa perfektne zmestia do každej chladničky. BiB sú oveľa ľahšie ako fľaše, ľahko sa prenášajú a rozbitie nehrozí.

3. Lacnejšie
BiB nájdete v rôznych formátoch. Od 1,5 l do 5 l na domácu spotrebu až po 20 l v pohostinstve. To znamená, že vo výrobných a baliacich linkách existuje efektívnosť v rozsahu, ktorá sa premieta do konečnej spotrebiteľskej ceny. Bez zmeny kvality vína vo vnútri, samozrejme! Uisťujeme vás, že pre akúkoľvek značku je kvalita vína vo fľaši úplne rovnaká ako kvalita vína v BiB.

4. Menšia uhlíková stopa
Sú ľahšie a ľahšie sa prepravujú. Vzhľadom na svoj rozsah sú tiež jednoduchšie na výrobu ako sklenené fľaše. Všetky tieto veci sa v porovnaní s fľašami premietajú do menšej uhlíkovej stopy pre víno v BiB. Vonkajší box a vrecko sú navyše plne recyklovateľné a dajú sa ľahšie recyklovať ako sklo.

 

Vinársky priemysel má korene v starodávnych tradíciách a je pochopiteľné, že voči niektorým technikám a baleniu, ktoré sú vnímané tak, že porušujú klasické kódy vína, existuje určitý odpor.
Nemali by sme však ignorovať trendy, ktoré prinášajú výhody pre spotrebiteľa i samotného výrobcu.

 

V pijeme.sk veríme, že tomuto baleniu dáte šancu, a preto Vám prinášame kvalitné vína ARG Malbec 3L a ARG Grüner Veltliner 3L, teraz len za 14,90 €.

otvaracie hodiny promo-platba-kartou otvaracie hodiny

Najnovšie blogy

Akciové ponuky

Akcia

Frozen Cocktails 5pack

Mojito, Strawberry Daiquiri, Limoncello, Gin & Tonic and Vodka Energy.
9,90 €
Akcia

El jardín Merlot rosé 0,75l – 2ks

14,50 €
Akcia
Akcia

WIP 3x 1,5L Chardonnay

WIP - Wine in Pouch, alebo Víno v Sáčku  je rebelský produkt, ktorý búra dogmu o tom, prečo by aj víno nemohlo byť v sáčku Je rovnakej kvality, ako víno v skleMá objem dvoch fliašJe ekologickejsšie, s 80% nižšiu CO2 stopouOtvorené ti vydrží až 6 týždňov a to vdaka ventilu, ktorý neprepúšta vzduch  
O víne: WIP - Wine in Pouch, alebo Víno v Sáčku  je rebelský produkt, ktorý búra dogmu o tom, prečo by aj víno nemohlo byť v sáčku Je rovnakej kvality, ako víno v skleMá objem dvoch fliašJe ekologickejsšie, s 80% nižšiu CO2 stopouOtvorené ti vydrží až 6 týždňov a to vdaka ventilu, ktorý neprepúšta vzduch  
34,90 €
Akcia

JM Muškát moravský

Víno svetložltej farby s koncentrovanou vôňou kvitnúcich bazových kvetov a bielej mäsitej broskyne s jemným nádychom citrusových plodov.Chuť je vyvážená, s harmonicky integrovaným zvyškovým cukrom, šťavnatými kyselinami a dochuťou zrelej nektárinky.
9,90 € 14,00 €
dry gin
Akcia

The Botanist Islay Dry Gin 46% 0,7 l

The Botanist je prestížny a majstrovsky vycíbrený gin destilovaný v destilérke Bruichladdich. Nadmieru lákavý, saténovo hladký gin s explodujúcimi kvetovými vôňami a bohatou, lahodne vyzretou chuťou. Obsahuje 22 aromatických bylín a kvetín rastúcoch na ostrove a tak dopĺňa zostavu deviatich klasických rastlín na výrobu ginu.
47,90 €
gin-tonic
Akcia

Gordons Gin 0,7 l + Kinley Tonic 1,5 l

Dvojica ktorá k sebe jednoducho patrí! Gin a Tonic sa najmä v poslednom období tešia mimoriadnej obľube. Je to predovšetkým pre ich vyváženú chuť a jednoduchosť prípravy, pre osvieženie chuti odporúčame pridať šťavu a kôru z limetky.
26,00 €
Rus standard
Akcia

Russian Standard 40% 0,7 l

Filtrácia Vodky Russkij Standart Original sa prevádza cez filtre z brezového dreveného uhlia. Vodka Russkij Standart je pripravená tradičným spôsobom z komponentov tej najvyššej možnej kvality: najlepších odrôd pšenice z centrálnej oblasti Ruska, čistej, nedestilovanej, mäkkej vody zo severných oblastí Ruska, ktorá je trpezlivou filtráciou dotiahnutá k dokonalosti.
28,90 €
Akcia

24 x Budweiser Budvar 10° 0,5 l

Náš svetlý ležiak je pivo pre pravých fajnšmekrov. Najurodzenejšie samičie hlávky kvalitného žateckého chmeľu, panensky čistá prírodná voda a prednostne vyberané zrnká unikátnej odrody moravského jačmeňa z neho robia nápoj naozajstných znalcov.
39,90 €
Akcia

Nicolaus Vodka Extra Jemná 1,0 l + Cappy Pomaranč 100% 1,00 l

23,90 €
multipacky-redbull-rusky
Akcia

Russian Standard 0,7l + 4ks RedBull 0,25l

39,90 €
multipacky-redbull-nicolaus
Akcia

Nicolaus Vodka 0,7l + 4ks RedBull 0,25l

25,90 €
hendricks
Akcia

Hendrick’s Gin 41,4% 0,7l

Jalovec, koriander a citrusovú kôru doplňuje lahodný dotyk ruží, dosiahnutý jemným vylisovaním olejov z okvetných lístkov. A na záver uhorka! Jej podstata je získaná drtením čerstvého plodu a následným miešaním drene so studenou vodou. Je to gin destilovaný v škótskej prímorskej dedinke Girvan.
44,90 € 49,90 €
moet
Akcia

Moët & Chandon Brut Imperial 12% 0,75l

Brut Impérial je vyvážená zmes troch odrôd vína, ktoré odhaľuje postupnosť elegantných a harmonických dojmov, sviežej zrelosti, jemných a vycibrených línii, navodzujúcich pocit pohody a príjemného rozpoloženia.
65,00 €
red bull 250
Akcia

Red Bull 0,25 l

Red Bull je energetický nápoj vyrábaný v Rakúsku. Pôvodný recept na nápoj Red Bull pochádza z Thajska a bol neskôr chuťovo upravený. Obsahuje Kofeín, taurín, vitamíny skupiny B, sacharózu a glukózu + pramenitú alpskú vodu.
3,00 €
captain morgan
Akcia

Captain Morgan Spiced Gold 35% 0,7 l

Unikátny jamajský rum prekvapí neopakovateľnou chuťou, chuťou ročného zrenia v dubových sudoch obohatenú o jedinečnú príchuť tajnej zmesi bylin a korenín. Legendárny kapitán Henry Morgan bol jedným z najobdivovanejších bukanírov 17. storočia. Preslávil sa odvahou,šľachetnosťou a družnosťou pri objavitelských expedíciách na Barbados a Jamajku. Jeho sláva mu priniesla nakoniec aj kreslo jamajského guvernér, ale to neznamenalo aby sa vzdal svojej túžby po dobrodružnom živote. Novým objektom jeho dobyvateľských túžob sa od roku 1680 stal tunajší trh s rumom, kde vznikla slávna značka Captain Morgan. Krajina pôvodu: Jamajka Výrobca: Captain Morgan Konzumácia: Čistý s ľadom, alebo do miešaných nápojov
21,90 €
Grants whiskey
Akcia

Grant’s whisky 40% 0,7 l

Táto miešaná whisky je vyrábaná podľa pôvodnej originálnej receptúry, pochádzajúcej z roku 1898. Zakladateľ spoločnosti William Grant. Svojou jedinečnou chuťou patrí medzi najkvalitnejšie whisky. Po zmiešaní vytvárajú sladové a obilné whisky mnohostrannú, jemnú a lahodná chuť. Chuť svieža, slad, karamel, rašelina a náznak čokolády. Farbu má stredne až platinovo zlatú. Dlhá a skvelá dochuť.
18,90 € 21,00 €
captain morgan
Akcia

Captain Morgan Spiced Gold 35% 1,0 l

Unikátny jamajský rum prekvapí neopakovateľnou chuťou, chuťou ročného zrenia v dubových sudoch obohatenú o jedinečnú príchuť tajnej zmesi bylin a korenín. Legendárny kapitán Henry Morgan bol jedným z najobdivovanejších bukanírov 17. storočia. Preslávil sa odvahou,šľachetnosťou a družnosťou pri objavitelských expedíciách na Barbados a Jamajku. Jeho sláva mu priniesla nakoniec aj kreslo jamajského guvernér, ale to neznamenalo aby sa vzdal svojej túžby po dobrodružnom živote. Novým objektom jeho dobyvateľských túžob sa od roku 1680 stal tunajší trh s rumom, kde vznikla slávna značka Captain Morgan. Krajina pôvodu: Jamajka Výrobca: Captain Morgan Konzumácia: Čistý s ľadom, alebo do miešaných nápojov
27,90 €